Звернення до Міністру фінансів України Оксани Маркарової

герб, Андрій Деркач, Деркача

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Міжфракційне депутатське об’єднання
«На захист порушених конституційних прав громадян
та проти політичних репресій
«ЗАБОРОНЕНО ЗАБОРОНЯТИ»


№  357/2-49

Міністру фінансів України
Маркаровій О. С.

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановна Оксано Сергіївно!

Під час виконання депутатських повноважень мені стало відомо щодо можливого вчинення протиправних дій окремими особами в сфері постачання на територію України цілісних комплексів та комплектуючих запчастин для високоточного медичного обладнання, яке використовується в державних закладах охорони здоров’я.

На території України функціонує низка підприємств, кінцевим бенифіціаром яких є Гаєвський Костянтин Станіславович (Українець, уродженець м. Житомир, 07.07.1967 р.н.). Зокрема, таких як: ТОВ «УМТ+», ПрАТ «УМТ», ТОВ «Медторг», ПП «НВО «ДІКСІОН Україна».

В засобах масової інформації Гаєвський К.С. відомий тим, що більше 10 років є єдиним постачальником медичного обладнання фірми ToshibaMedical(МРТ/КТ – апарати, УЗД, рентгени, інше) на територію України.

Разом з цим, Гаєвський К.С. створив низку фірм за кордоном, зокрема у Словаччині, на які отримав ексклюзивне право продажу обладнання Toshibaі продовжив його постачати в Україну через свої українські компанії.

Продаж медичної техніки здійснювався за тендерними процедурами, по явно завищеним цінами. Однак, замість нових апаратів «Toshiba», фірми Гаєвського К.С. постачали до українських лікарень застарілі, вже вживані, і часто не придатні до експлуатації запчастини.

Такі випадки є непоодинокими і характерними у всіх регіонах України та наражають пацієнтів на небезпеку, яка може призвести до летальних наслідків.

Однак, незважаючи на встановлені факти надання компаніями Гаєвського К.С. («УМТ+», «УМТ», «Медторг», «НВО «ДІКСІОН Україна») органам митного контролю недостовірних відомостей щодо вартості апаратів під час переміщення на територію України застарілого обладнання «Toshiba» та використовуючи підконтрольні компанії в Словаччині («InMeds.r.o.», «Іn-Х medicals.r.o.», «SVSТ002 S.R.O.», «Раnах F.С.S.s.r.o.», «Іntеgrаl ColServiss.r.o.») з метою незаконного виведення коштів державного та місцевого бюджетів в особливо великих розмірах, схеми продовжують функціонувати і приносити надприбуток своєму власнику та покриваючим, злочинні дії, особам.

Враховуючи викладене, мною19.03.2019на адресу Державної фіскальної служби України направлено депутатське звернення з метою перевірки вищевикладених фактів,яке залишено поза увагою службових осіб Державної фіскальної служби України.

З огляду на вищевказане,керуючись статтею 86 Конституції України та статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас організувати робочу зустріч з керівництвом Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України та Митної служби України з метою створення робочої групи з даного питання, обговорення проблемних питань і перевірки фактів викладених у моїх зверненнях.

З повагою,

Андрій Деркач

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone