Заборонено забороняти

ЗАБОРОНЕНО ЗАБОРОНЯТИ

Міжфракційне депутатське об’єднання «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти» ставить за мету виявлення, вивчення та запобігання фактам порушення Конституції України, законів України та міжнародних зобов’язань України

Детальніше про мету

Діяльність

Вся діяльність
НОВИНИ

З метою захисту свободи слова, як цінності, без якої не може існувати українська демократія, групою небайдужих журналістів підготовлено колективне звернення до керівників дипломатичних представництв США і європейських країн в Україні з проханням сприяти організації круглого столу, під патронатом парламенту США, ПАРЄ, Ради Європи та Європарламенту. Міжфракційне об’єднання виступило підписантом звернення.
 
ЧИТАТИ ЗВЕРНЕННЯ

НОВИНИ

Права людини в Україні

Моніторинг дотримання прав людини в Україні у січні 2018 – квітні 2019 року

За звітний період ситуація з дотриманням і захистом державою прав людини в Україні продовжує стрімко погіршуватися. Порушуються права журналістів і проводяться політичні репресії проти неугодних ЗМІ, розгул ультраправих і націоналістів заохочується державою, функціонують паравоєнніструктури.

Перейти

адміністрація президента україни
вибори україна
Моніторинг втручання у виборчий процес під час виборів Президента України

31 березня 2019 року в Україні пройшов перший тур чергових президентських виборів. Дані вибори обіцяють бути «найбруднішими» в історії країни. Розмах порушень в передвиборний період і прямого втручання влади у виборчий процес заради переобрання Петра Порошенка вражають.

Перейти

Моніторинг ситуації з правами людини в Україні у другому півріччі 2017 року

Проаналізовано ситуацію з дотриманням цілого ряду конституційних прав громадян України. Особливу увагу приділено праву на свободу слова, прав віруючих, забезпечення безпеки громадян, обмеження прав етнічних і мовних меншин, забезпечення права на правосуддя, права громадян на зібрання і вільне вираження поглядів.

Перейти

зала засідань комітету з прав людини оон
сітка
Моніторинг ситуації з правами людини в Україні (квітень–липень 2017 року)

Наступ держави на свободу слова в усіх її формах прийняло воістину загрозливих розмірів: закривається загальнодержавна телекомпанія, заарештовують головних редакторів найбільших опозиційних ЗМІ країни, громадянам перекривають доступ до найбільш поширених соціальних мереж.

Перейти

Люстрація в Україні: експертний висновок

Чинне люстраційне законодавство України порушує права та свободи людини. Мова не йде про так зване м’яке право, консультативні рішення міжнародних організацій чи відповідність європейським цінностям. Очевидним є порушення Україною власних правових зобов’язань як члена Ради Європи.

Перейти

зала засідань комітету з прав людини оон
Room_XX,_Palais_des_Nations_(6309176597)_(2) (2)
Закон “Про очищення влади”: висновок Венеціанської комісії

Люстрація не повинна замінити собою структурні реформи, спрямовані на зміцнення верховенства права та боротьбу з корупцією, однак може доповнити їх як надзвичайний захід самозахисту демократії у тій мірі, що вона поважає європейські стандарти в галузі прав людини та верховенства права.

Перейти

Порушення права на приватність в Україні

В Україні часто ігнорується право на приватнісь, важливе право для нормального життя кожної особи, що не відповідає світовим тенденціям та європейським стандартам.

Перейти

верховна рада
Порушення прав парламентарів в Україні

Члени парламентів в усіх цивілізованих країнах світу користуються особливою повагою та рядом додаткових прав, оскільки вони є прямими представниками громадян, а їхні повноваження делеговані їм безпосередньо народом. На жаль, останнім часом в Україні нехтування правами парламентарів стало нормальною практикою. Особливо яскраво дане явище проявляється щодо опозиційних народних депутатів.

Перейти